Drücke „Enter”, um zum Inhalt zu springen.

Bitcoin spada o 1500 dolarów w 9 minut, powodując likwidację 1 miliarda dolarów w długach.

admin 0

Rynek kryptograficzny nie jest jednym z tych, którzy mają słabe serce. I w prawdziwej modzie, Bitcoin i inne krypto-waluty nagle pogrążyły się ponad 10-15% wcześniej, zanim szybko się odbudowały.

Ale dla niektórych inwestorów odzyskanie koniunktury nie musiało być dobre: Bitcoin System i Ethereum o wartości prawie 1 miliarda dolarów zostały zlikwidowane w trakcie przeprowadzki.

Spadek o 1,500 dolarów
W niedzielę rano o 4:30 UTC, Bitcoin zobaczył ruch w dół z 11.429 dolarów do 10.550 dolarów o 4:33 UTC. Ceny szybko wróciły do normy, ponieważ w ciągu następnych 30 minut nabywcy podnieśli ceny do 11,236 dolarów.

Bitcoin spadł z 1500 dolarów w ciągu kilku minut. Obrazek; TradingView

W czasie prasy, Bitcoin handluje na 11 280 dolarów, z krótkoterminowymi wykresami wskazującymi na dalszy spadek. Jednakże, czterogodzinne i dzienne wykresy nadal wskazują na siłę, a pionierskie aktywa cyfrowe pozostają powyżej swoich 34-dniowych i 50-dniowych wykładniczych średnich kroczących (EMA).
Długoterminowe działania nadal wykazują tendencję wzrostową. Obrazek: TradingView.
Przeprowadzka pochłonęła od 800 milionów dolarów do 1 miliarda dolarów w długościach. Larry Cermak, dyrektor ds. badań w bloku, tweetował:
Zauważył, że największe pojedyncze zlecenie likwidacji (warte ok. 10 mln dolarów) nastąpiło na BitMEX Bitcoin’s perpetual swap, dodał:

„Większość likwidacji, około 647 milionów dolarów, pochodziła z kontraktów terminowych Bitcoin, a następnie Ethereum z likwidacją 165 milionów dolarów“.

Ten ruch był najbardziej niestabilny w ostatnich tygodniach. Bitcoin obracał głównie pomiędzy 9.200$ – 9.500$ przez większą część czerwca i lipca, ale rozwój wokół Ethereum i rynku DeFi spowodował pozytywny napływ na szerszy rynek krypto walutowy.

Podobny ruch był ostatnio widoczny w połowie marca w „Czarnym Czwartku“, kiedy to Bitcoin spadł o ponad 45% na dwóch sesjach handlowych bez żadnego zasadniczego powodu. Ceny powoli rosły w tym czasie, a nawet gwałtownie wzrosły w okresie poprzedzającym 12 maja, kiedy Bitcoin spadł o połowę, ale od tego czasu mieściły się w wąskim paśmie cenowym.

Dzisiejszy spadek nastąpił po tym, jak Bitcoin wzrósł o prawie 30% w ciągu ostatniego tygodnia z 9.300 dolarów do ponad 12.000 dolarów. W ślad za nim poszły inne kryptowaluty, a Litecoin, Zcash, Ethereum wzrosły o 20-35%.

Tymczasem dane pokazują, że od początku 2020 roku obywatele amerykańscy wlali ponad 67 mld dolarów do Bitcoin i innych krypto walut wielkiej kapitalizacji, co wskazuje na ogromne zainteresowanie detalistów i wejście na rynek nowych pieniędzy.

Die Kommentare sind deaktiviert.